ערוץ מאיר

באהבה ובאמונה

כל הנושאים
פרשה קודמת: שלח לך
פרשה נוכחית: קרח
פרשה הבאה: חוקת
 


להנחיל את התורה באהבה לכולם

הרב דב ביגון

יעקב אבינו משכל את ידיו כאשר בא לברך את בניו של יוסף. הוא שם את יד ימינו על ראשו של אפרים הצעיר ויד שמאל על ראשו של מנשה הבכור. "ויאמר יוסף אל אביו, לא כן אבי כי זה הבכור, שים ימינך על ראשו. וימאן אביו ויאמר: ידעתי בני ידעתי, גם הוא יהיה לעם וגם הוא יגדל, ואולם אחיו הקטן יגדל ממנו וזרעו יהיה מלא הגויים" (בראשית מח יח-יט). רש"י מפרש במה יגדל אפרים ממנשה, שעתיד יהושע לצאת ממנו שינחיל את הארץ וילמד תורה לישראל.
נכון לעכשיו, כידוע, דורנו דור התחיה הלאומית, שקם לתחיה אחרי אלפיים שנות גלות, מקביל לדורו של יהושע בן נון שבאו לארץ אחרי ארבעים שנה במדבר וארבע מאות שנה במצרים.
כשם שבימי יהושע בן נון המשימה הלאומית של אז, לנחול את הארץ וליישב אותה כך גם בדורנו אנו זוכים בס"ד לנחול את הארץ, להקים מדינה חזקה כלכלית וצבאית. אבל אין זה מספיק, אלא צריך להנחיל את התורה לכל עם ישראל כשם שעשה זאת יהושע שיצא מאפרים. וב"ה כיום התורה הולכת ונעשית נחלת רבים השבים למסורת. מכון מאיר הרים את הדגל של שיבה ליהדות באהבה ובאמונה לפני ארבעים וחמש שנה. ואכן בסיעתא דשמיא אלפים ורבבות הושפעו, התקרבו והתחזקו. אך עדיין אין זה מספיק. לפנינו עוד משימה להמשיך וביתר שאת במפעל של "מקרבן לתורה".
בקשתי מכל ידידי מכון מאיר להיות שותפים על ידי תרומה נדיבה, ובזה אתם מתחזקים ומחזקים את עם ישראל. בזכות זאת תבורכו מן השמים.
המברך אתכם בברכה המשולשת באהבהמאמרים נוספים מעלון פרשת ויחי תשע"ט:
בן כמה אתה? - הרב שלמה אבינר
תומכיה מאושר - הרב יורם אליהו
"בני הם" - הרב דוד לנדאו
סגירת מעגלים - הרב חגי לונדין
איך בוחרים רב לקהילה? - הרב ליאור אנגלמן
בדיחידוש - הרב יואב מלכא
אֲנִי מֶלֶךְ !! - הרב שלמה אבינר

הצטרפות לרשימת התפוצה
לקבלת העלון ועדכונים מערוץ מאיר מידי שבוע במייל הירשם כאן: