ערוץ מאיר

באהבה ובאמונה

כל הנושאים
פרשה קודמת: שמות
פרשה נוכחית: וארא
פרשה הבאה: בא
 


אני מכורה לאינטרנט

הרב שלמה אבינר


שאלה: אני מכורה לאינטרנט, כולל אתרים של תועבה. אני מרגישה כל כך מלוכלכת, וכל פעם אני מחליטה לא לחזור על זה. אבל איני מצליחה. זה חזק ממני. אני מבלה שעות על חשבון דברים חשובים כגון משפחה או חברות. אני מרגישה דחף עצום להסתכל, ואם איני ממלאה אותו, אני חשה חוסר רוגע ושלווה, סערה פנימית, כעס וחרדה. מה אני יכולה לעשות?
תשובה: קודם כל, לצערנו אינך מתמודדת לבד עם בעיה זו. יש מי שסוברים כי זה קורה רק לגברים, אך באמת יש אותה כמות של נשים שבויות אינטרנט, אך בסוג אחר של תועבות. כמובן, מה שאינך לבד, אין זה מנחם, אלא זה נורא עוד יותר.
הדבר הראשון הוא להכיר שיש כאן בעיה איומה, שאין לזלזל בחומרתה, ושחייבים לפתור אותה, ושאפשר לפתור אותה. ואשרייך שאת כבר נמצאת בשלב הזה.
הדבר השני הוא שבמלחמה קשה כזאת את צריכה בני ברית שיעזרו לך, כלומר עלייך לשתף חברות או בני משפחה, שאת נותנת בהם אמון כדי שיסייעו בידך.
הדבר השלישי הוא שצריך עזרה מקצועית ממש, כיון שמדובר בהתמכרות, כלומר יועצת פסיכולוגית, קבוצה של עזרה עצמית וכדומה. בכל עיר בישראל יש קבוצות לעזרה עצמית או קבוצות תמיכה, ואפשר למצוא באינטרנט. וכן את יכולה לפנות לקו סיוע "נפשך", קו סיוע אנונימי לנשים עם בעיות כאלה או דומות, ימים א-ב, שעות 22:00-19:00, 02-674-6650. ראי אתר "נפשך".
הדבר הרביעי הוא שלפעמים ההתמכרות לאינטרנט היא בריחה מהבעיות הכואבות שיש לך בחיים, האישיים, המשפחתיים, המקצועיים. לכן, במקביל יש לפתור את אלה. ולפעמים, הבריחה נובעת מחוסר הערכה עצמית, לכן קחי פנקס, רשמי כל הזמן כל מידה טובה שאת מגלה אצלך וכל מעשה טוב שאת עושה, וקראי בו, למען תראי בעצמך כמה את יקרה.
דבר אחרון, עם כל הקושי לצאת מהמצב הזה, לדעת שזה אפשרי! ואחר כך תרגישי אושר גדול, אור גדול, טהרה גדולה.
חזקי ואמצי.מאמרים נוספים מעלון פרשת ויצא תשע"ט:
לימוד משנה - הרב שלמה אבינר
תתן אמת ליעקב - הרב אלישע וישליצקי
שַׁעַר הַשָּׁמָיִם - הרב זיו רוה
בית יעקב - הרב דוד לנדאו
בית חלומותיי - הרב חגי לונדין
אמת - הרב יורם אליהו
הרוצה שיחכים - ידרים - הרב ליאור אנגלמן
"ואנכי לא ידעתי" - הרב יואב מלכא
בדיחידוש - הרב יואב מלכא

הצטרפות לרשימת התפוצה
לקבלת העלון ועדכונים מערוץ מאיר מידי שבוע במייל הירשם כאן: