ערוץ מאיר

באהבה ובאמונה

כל הנושאים
פרשה קודמת: שמות
פרשה נוכחית: וארא
פרשה הבאה: בא
 


דגל תשובה מאהבה

הרב דב ביגון

"הלל אומר הוי מתלמידיו של אהרון, אוהב שלום רודף שלום אוהב את הבריות ומקרבן לתורה" (אבות א). יש לדייק בדברי הלל הזקן, "הוי מתלמידיו של אהרן" - לא מספיק ללמוד, אלא לחיות על פי דרכו של אהרון הכהן הגדול אשר מה שאפיין אותו הוא מידת האהבה. וכמו הכהנים המברכים בעלייתם לדוכן "אשר קידשנו בקדושתו של אהרן וציונו לברך את עמו ישראל באהבה". לא מספיק לאהוב שלום אלא צריך לרדוף שלום, דהיינו להתאמץ ולהשכין שלום בין אדם לחברו ובין איש לאשתו, כדברי חז"ל שהיה אהרן משים שלום בין שניים שרבו ביניהם באומרו לכל אחד שחברו רוצה להתפייס עמו, למרות שלכאורה לא אמר את האמת, ובצורה זו הפגיש ביניהם והתפייסו. הרב צבי יהודה קוק זצ"ל היה נוהג לומר שיש מצוה לאהוב את הבריות כולן, לא רק בני אדם באשר הם אלא כל הנבראים, כמו צמחים ובעלי חיים, כי מי שאוהב את הבריות - הבורא שברא אותן אוהב אותו, ומצות אהבת הבריות אינה מותנית - "ומקרבן לתורה" היא מצוה בפני עצמה.
נכון לעכשיו, השבוע התכנסו אלפי תלמידי מכון מאיר ומכון אורה בעיר מודיעין בפארק ענבה במלאת 40 שנה למכון מאיר. הם באו מכל קצות הארץ עם בני משפחותיהם. המפגש היה בסימן מאירים את האומה באהבה ובאמונה. ואכן התחושה היתה של שליחות, כשגרירים של מכון מאיר כל אחד במקומו, במשפחתו ובתפקידו.
נשאו דברים בוגרי המכון, אפי איתם, שר התשתיות לשעבר; אלוף משנה במילואים גבע ראפ, ראש ארגון פנים אל פנים; גל שלמה טייב שופט בית משפט השלום באילת; הרב יצחק זאגי רב העדה האתיופית ברחובות; הרב זאב שרון ראש המכינה הקדם צבאית בשילה; דוד קוקה מראשי הגרעין התורני בבית שאן וישיבת 'יאיר'. כל אחד מהם סיפר מה נתן לו המכון וכיצד הם מיישמים את רוח המכון בפועלם, וביטאו את תחושת התלמידים כולם. הראשון לציון, רבה של ירושלים, הרב שלמה עמאר שליט"א בירך את באי הכנס וראשו, והדגיש בדבריו את דרכו של מכון מאיר ההולך בדרכו של אהרון הכהן, אוהב את הבריות ומקרבן לתורה, וכמה האומה זקוקה לרוח הזאת!
את הערב הנעימו האחים יונתן ואהרן רזאל, שגם הוא היה מתלמידי מכון מאיר, וכן אסי וטוביה מערוץ מאיר לילדים ריגשו את מאות הילדים של תלמידי המכון בהופעה מרגשת ומשעשעת.
הנני רוצה להודות לכל באי הכנס, הרבנים והתלמידים ובני משפחותיהם, המפיקים וכל מי שנטל חלק במפגש מכונן ומרגש זה. להודות לבורא עולם שזיכנו להרבות אורות של אהבה ואמונה בישראל, ולהמשיך להרים גבוה יותר את דגל התשובה מאהבה בישראל. ומתוך כך נזכה לישועה ולגאולה שלמה, במהרה בימינו אמן.
מהמצפה לישועה השלמה


הצטרפות לרשימת התפוצה
לקבלת העלון ועדכונים מערוץ מאיר מידי שבוע במייל הירשם כאן: