ערוץ מאיר

באהבה ובאמונה

כל הנושאים
פרשה קודמת: שמות
פרשה נוכחית: וארא
פרשה הבאה: בא
 


בחג מתן תורה מאירים באהבה

הרב דב ביגון

מנהג בישראל כשהילד מגיע לגיל שבו הוא מתחיל לדבר, מרגילו אביו לומר "תורה צוה לנו משה מורשה קהילת יעקב". כבר משחר ילדותו שומע הילד שהתורה היא מורשה, דהיינו ירושה, ושייכת לכל קהל ישראל. התורה אינה שייכת רק לפרט זה או אחר או לתנועה זו או אחרת, אלא היא שייכת לכל עם ישראל - לדורותיו.
לפני מעמד הר סיני עשה עם ישראל תשובה, עזב את המחלוקות והתאחד, ככתוב "ויסעו מרפידים ויבואו מדבר סיני ויחנו במדבר, ויחן שם ישראל נגד ההר" (שמות יט ב), כפירוש רש"י "ויחן שם ישראל" - כאיש אחד בלב אחד. מאז קבלת התורה לפני כשלושת אלפים שנה ועד היום, לא הפסיקו בעם ישראל ללמוד וללמד ולקיים את תורתנו הקדושה. והתורה, תורת חיים, ככתוב "עץ חיים היא למחזיקים בה".
נכון לעכשיו, מכון מאיר החוגג בימים אלו ארבעים שנה להקמתו, זכה וזוכה, ומזכה את הרבים. רבבות בעם ישראל לומדים תורה, תורת ארץ ישראל, בישיבה, במכון אורה, בערוצי האינטרנט ובטלוויזיה (68 בהוט ו96 ביס). אבל אין זה מספיק. חובתנו לזכות את כל עם ישראל, על כל זרמיו ומפלגותיו. התורה היא תורת חיים לא רק לפרט אלא לכלל האומה.
ביום שני, אסרו חג שבועות ז' בסיוון, מתכנסים בע"ה אלפי תלמידי מכון מאיר ובוגריו עם משפחותיהם, בפארק ענבה במודיעין, במטרה להרים גבוה יותר את דגל התורה בישראל בדרך וברוח של אהרן הכהן אוהב שלום ואוהב את הבריות. זו דרכו של מרן הראי"ה קוק זצ"ל ובנו הרצי"ה זצ"ל, שבברכתו והדרכתו המכון פועל מאז ועד עתה. ו"אינם דומים מעטים העושים את התורה לרבים העושים את התורה". ומתוך שנרבה תורה בישראל באהבה ובאמונה, נזכה לגאולה שלמה ולישועה שלמה
בברכת חג מתן תורה שמח!

העלון מוקדש לעילוי נשמתו של אוהב ארץ ישראל הגדול ,
רב פעלים ביישוב הארץ ובחברון בפרט
הרב משה לוינגר זצ"ל
שמסר נפשו על יישוב הארץ ובוניה


הצטרפות לרשימת התפוצה
לקבלת העלון ועדכונים מערוץ מאיר מידי שבוע במייל הירשם כאן: